"Stratejik yönetim, işleri doğru yapmaktır. Liderlik ise doğru işler yapmak."

Peter Drucker, Yönetim Danışmanı, 1909-2005

Stratejik Yönetim

İşimize duyduğumuz tutku bizim enerjimizi oluşturur. Ancak gerçek gücümüzü ise işimizde doğru alanlara odaklandığımızda hissederiz. Stratejik yönetim enerjimizi kurumsal güce çevirmemizi sağlar.

Duygumuzu ve enerjimizi doğru bir kompozisyonda harmanladığımızda, iş alanımızda hem yerel hem uluslararası çerçevede başarıyı yakalamamız mümkündür. Bunun için de iyi bir stratejiye ihtiyacımız olacaktır.

EWA olarak, kurumsal itibar yönetimi, iş yönetimi ve sürdürülebilir büyüme, KOBİ ve STK mentorluğu hizmetlerimiz ile, stratejik yönetiminize destek oluyoruz.

Kurumsal İtibar Yönetimi

Yapabileceğimize inanmıyorlarmış da ne demek?..

İşinin uzmanı ve son derece saygın biri olduğunuza eminiz. Sizi tanıyan herkes de aynı şekilde düşünüyor olmalı. Peki, siz ve kurumunuz ne kadar birlikte anılıyor ve anlaşılıyorsunuz? Kurumunuz sizinle aynı itibara sahip mi?

Sağlıklı bir iş sürekliliğinin sağlanmasında kurumsal itibar büyük önem taşımaktadır. Ürün ve hizmetleri müşterileri ile tüketicileri tarafından tercih edilen, kamu tarafında saygı gören ve genç yeteneklerin çalışmak isteyeceği bir girişim olmak kurumsal itibarınızın iyiliği ve gücüne bağlıdır.

Sizinle birlikte kurumsal itibarınızı gözden geçiriyor, sektörünüze ve iş hedeflerinize uygun olacak şekilde konumlandırmasını yapıyor, tüm fonksiyonlarınızın bu stratejik itibar çerçevesi ile uyumluluğunu sağlıyor ve dilerseniz gelişiminiz boyunca kurumsal itibarınızın yönetimi için destek veriyoruz.

İş Yönetimi ve Sürdürülebilir Büyüme

Nasıl yani, bu iş bizi aşar mı diyorsunuz?..

Sektörünüze bir farklılık getirdiğinizi, iyi işler yaptığınızı biliyoruz. Size inananlar da aynı şekilde düşünüyor ve sizinle çalışmak istiyor. Siz işinizi iyi yaptıkça ürün ve hizmetlerinize olan talep de artacaktır. Peki siz bu talebi karşılamaya hazır mısınız?

Büyüme zorlu bir süreç. Büyüme yalnızca satışların ve dolayısı ile üretim kapasitesinin artması değildir. Bunlar sadece büyümenin işaretleri ve doğal sonucudur. Oysa ki büyümek, stratejik bir karar ve tüm unsurlarınız ile hazır olunması gereken bir durumdur.

Sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme süreci yaşayabilmeniz için, gelecek talebi kurumsal kimyanız bozulmadan karşılayabilmeniz için, sizinle birlikte büyüme stratejinizi belirliyoruz. Organik büyüme potansiyelinizi inceliyor, büyümenizin daralma risklerine karşı direncini geliştiriyor ve sürdürülebilir büyümenize, uzmanlığımız ile destek veriyoruz.

KOBİ ve STK Mentorluğu

Mentorluk mu?... O sadece sporcuların aldığı bir hizmet değil miydi!..

Ana işinizi yaparken ve geliştirirken başkalarının aklına ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, başarılı iş yapmanın yalnızca küçük bir bölümü, ürün ve hizmetiniz konusundaki bilginize bağlıdır. Ya diğer konular?..

İş yaparken ya da bir STK yöneticisi olarak neler bilmemiz gerekir?.. Politikalar ve mevzuat? Finans yönetimi ve muhasebe? Yönetim ve insan kaynakları? İletişim ve markalaşma? Kurumsal ilişkiler? Ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve istatistik? Yoksa hepsi mi?

İşinizi yaparken neye odaklanmanız gerektiğini, güçlü yönlerinizin neler olduğunu, karşılaştığınız durumlarda nasıl çözüm üretebileceğinizi, kendinize ve kurumunuza güvenerek nasıl ilerleyeceğinizi birlikte analiz ediyoruz. Sizin için sağlıklı, sizi ve birlikte çalıştığınız insanları mutlu eden bir işe sahip olmanız için çalışıyoruz.

Üyeleriniz ile etkin ve verimli bir iletişim içinde, tüzük amaçlarına hizmet edecek organizasyonel ve finansal güce sahip bir STK olabilmeniz için, yetkinliklerinizi arttırma ve proje geliştirme süreçlerinize destek veriyoruz.